تهیه‌کننده دیرین دیرین، رویازی را به عنوان اولین رویداد منسجم در صنعت انیمیشن ایران معرفی کرد

 

«رویداد پیچینگ رویازی» اتفاق جدیدی است. برنامه‌ای که سازماندهی شده باشد و در قالب یک سازوکار مشخص و در زمانی مشخص اتفاق بیفتد و از افراد دعوت شود تا به‌عنوان سرمایه‌گذار، سفارش‌دهنده و یا صاحب ایده باهم تعامل داشته باشند تا به حال در ایران اجرا نشده است؛ این اتفاق می‌تواند رونق‌بخش صنعت انیمیشن ایران شود.

محمد ابوالحسنی، تهیه‌کننده‌ی موفق انیمیشن که در حال حاضر مجموعه‌ی «دیرین دیرین» را تولید می کند، با اشاره به لزوم اصلاح روش‌های موجود به‌منظور گسترش کاربردهای انیمیشن گفت:‌ «اولین موضوعی که باید سازمان پیدا کند بحث ارائه‌ی ایده است. چه کار کنیم که اگر جوان‌ها ایده‌ای دارند بتوانند ایده‌شان را مطرح کنند؟ الان نخبگان انیمیشن جمع‌ شده‌اند و می‌خواهند پیچینگ انیمیشن برگزار کنند. فضایی که شفاف، درست، کارآمد و نظام‌یافته است تا افراد بتوانند در آن ایده‌هایشان را ارائه دهند.»
وی با معرفی رویازی به عنوان اتفاقی سازمان‌یافته که بین صاحب ایده و سرمایه‌گذار یک پل ارتباطی ایجاد می‌کند، گفت:‌ «ارتباط بین سرمایه‌گذار و صاحب ایده تا الان نظام‌یافته نبوده است. مثلاً به خود من خیلی مراجعه می‌شود که طرح یا ایده‌ای را بخوانم و یا افراد به تهیه‌کننده یا شرکت دیگری مراجعه می‌کنند. اما برنامه‌ای که سازماندهی شده باشد و در قالب یک سازوکار مشخص و در زمانی مشخص اتفاق بیفتد و از افراد دعوت شود تا به‌عنوان سرمایه‌گذار، سفارش‌دهنده و یا صاحب ایده باهم تعامل داشته باشند تا به حال اجرا نشده و این اتفاق جدیدی است.»

لازم به ذکر است که این گفتگو در برنامه «زنده‌باد زندگی» در تاریخ هشتم مهر ماه از شبکه دو سیما پخش شده است. ویدئوی این گفتگو را در اینجا ببینید. فرصت ثبت نام در رویداد رویازی و استفاده از بسته‌های حمایتی رویازی تا آذرماه 1397 است و این رویداد در اسفندماه سال جاری هم زمان با یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، با هدف ایجاد رونق در صنعت انیمیشن ایران برگزار خواهد شد.

 

معرفی رویازی در برنامه زنده باد زندگی