ثبت نام در رویازی آغاز شد

 

نشست دوم رویازیدومین نشست شورای راهبری رویازی 27 تیرماه با حضور اعضای شورا و جمعی از فعالان حوزه پویانمایی برگزار شد.
در این جلسه، ضمن رونمایی از وب‎سایت رویازی و تشریح فعالیتهای انجام شده و پیش رو، بطور رسمی ثبت نام در رویازی آغاز شد. در این نشست، برخی از مسائل و دغدغه‎های تولیدکنندگان و سرمایه‎گذاران بیان شد و صاحب‎نظران، پیشنهادها و نکاتی را برای هر چه بهتر برگزار شدن این رویداد مطرح کردند.
همچنین در این نشست، از دو مجموعه فعال و کارآفرین در حوزه پویانمایی –مؤسسه فرهنگی فراسوی ابعاد از کرمان و مؤسسه فرهنگی هنری حور از تهران- قدردانی شد.
یکی از مزیتهای رویازی که می‎تواند اثربخشی این رویداد را پشتیبانی کند، توجه به همه ابعاد حوزه پویانمایی است: آموزش و توانمندسازی، کارآفرینی، توجه به وجه صنعتی و اقتصادی پویانمایی و ابعاد قانون‌گذاری و حمایتی؛ وجود لااقل یک نماینده از مراکز و سازمانهای دولتی و خصوصی فعال در حوزه پویانمایی ترکیب خوبی را در شورای راهبری رویازی به وجود آورده است: پرویز کرمی، رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی و دبیر ستاد توسعه فرهنگ و اقتصاد دانش بنیان؛ سید امیر آقایی، رئیس کارگروه رسانه و محتوای دیجیتال ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز؛ مهدی نیامنش، مدیرعامل شرکت پیک آسا و دبیر رویداد رویازی؛ احسان کاوه، مدیر مرکز انیمیشن و تلویزیون حوزه هنری؛ محمد رضا کریمی صارمی، مدیر کل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ ناصر گل محمدی، رئیس دانشکده تولید رادیو و تلویزیون دانشگاه صدا و سیما؛ محمد سرشار، رئیس شبکه تلویزیونی پویا؛ حبیب ایل‌بیگی، قائم مقام بنیاد فارابی؛ علی اسکویی، عضو هیات‌مدیره انجمن صنف کارگری انیمیشن استان تهران؛ علی کاشفی پور، مدیر حوزه هنری دیجیتال از حاضرین در این نشست بودند.
در رویازی که اولین پیچینگ پویانمایی ایران است، هدف این است که به اقتصاد پویانمایی ایران کمک شود و کارآفرینی در این زمینه رونق گیرد. آفرینک به عنوان VOD تخصصی کودک و نوجوان، چند سالی است در عرصه اقتصادیِ پویانمایی فعال است و با فراهم کردن بستر نشر آثار و دریافت بازخورد مستقیم از کاربران و مشتریان، ضلع اقتصادی رویازی را حمایت می‎کند. رویازی در اسفند 1397 برگزار خواهد شد. شما نیز اگر می‌خواهید در ساخت انیمیشن سرمایه‌گذاری کنید یا تولیدکننده‎‌ای هستید که به دنبال سرمایه‎گذار می‌گردید یا اطلاعات بیشتری لازم دارید، به سایت رویازی به نشانی www.royazi.com مراجعه کنید.