رویازی، تلاشی برای واقعی‌سازی

رویازی، تلاشی برای واقعی‌سازی

علی نوری اسکویی، عضو هیئت مدیره انجمن صنفی انیمیشن و یکی از اعضای شورای راهبری رویداد رویازی در گفتگو با برنامه نقد سینما شبکه پنج، درخصوص رویازی و قدم‌های مثبت این رویداد برای انیمیشن ایران گفت: رویازی قرار است که واقعی­سازی کند. سال‌هاست که در حوزه انیمیشن، با عناوین مختلف سرمایه گذاری می­شودکه گاهی خیلی از این سرمایه گذاری­ها در جای درستی نرفتند؛ مثلا کسی که خیلی توانمند و خلاق بوده به سرمایه وصل نشده و در نتیجه سرمایه در جای اشتباهی خرج شده و گاهی فرد خلاقی بوده که یک تیم خوب و قوی را نمی‌شناخته تا با آنها کار کند.

وی افزود: رویازی قرار است مثلثی را به وجود بیاورد؛ مثلثی متشکل از تیم­های قدرتمند که در این حوزه در کشور ما هستند، صاحبان ایده و افراد خلاق و سرمایه گذاران. در کنار این مثلث یک تیم کارشناسی، یک تیم حقوقی و یک تیم که بتواند بازار را رصد کند نیز قرار می‌گیرند و وقتی این­ها در کنار هم باشند، احتمال اشتباه تقریبا به صفر می‌رسد و باعث می­شود انرژی­هایی که در این حوزه‌ها هست هرز نرود و محصولاتی که در نهایت تولید می­شوند، بتوانند به بهترین شکل به دست مصرف کننده برسند و چرخه­ی بازار هم اتفاق درستی را طی کند. این نمونه­ای است که سالهاست در دنیا اتفاق می‌افتد و موفقیت آمیز هم بوده است.

عضو شورای راهبری رویازی در پاسخ به این سوال که آیا رویازی یک رویداد بین‌المللی خواهد شد یا خیر، گفت: این رویداد باتوجه به اینکه سال گذشته در کنار جشنواره­ پویانمایی تهران برگزار شد، یک رویداد بین‌المللی بود و ‌چندین قرارداد و مذاکره خوب هم در آن اتفاق افتاد. در طول برگزاری این رویداد در سال گذشته نیز دوستان برنامه­ای را طراحی کردند که خود بچه‌های انیمیشن یاد بگیرند که چگونه محتوای برنامه خود را در قالب یک کار جدی برای مخاطب خارجی و داخلی پیچ کنند (ارائه دهند) و حتی آن­ها را از هم تفکیک کنند.

او اضافه کرد: سال گذشته ما با نگرانی بیشتری در حوزه بین­الملل جلو رفتیم و در راستای رفع این نگرانی‌ها از مربی­های خارجی زیادی هم استفاده کردیم. البته فکر می­کنم امسال این جریان جدی­تر شود.

نوری اسکویی درخصوص زمان برگزاری دوره دوم این رویداد نیز گفت: زمان برگزاری رویازی امسال را به روز جهانی انیمیشن نزدیک کردیم. البته زمان دقیق برگزاری رویداد هنوز مشخص نیست و به محض مشخص شدن، در اطلاع‌رسانی‌های آتی به آن اشاره خواهد شد.

 

دومین دوره رویداد رویازی، پاییز امسال برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به حضور در این رویداد، تا پایان شهریور ماه زمان دارند تا از طریق سایت royazi.comثبت نام خود را انجام دهند.

 

#رویازی

#رویداد_رویازی

#پیچینگ_انیمیشن_ایران