پیچینگ انیمیشن

 

توانایی در ارائه‌ ایده با توانایی خلق ایده متفاوت است. افراد برون‌گرا در ارائه‌ ایده نسبت به افراد درون‌گرا موفق‌ترند اما هر دو نوعِ این افراد می‌توانند ایده‌های بی‌نظیری داشته باشند. به‌علاوه متغیرهای فراوانی میان ایده و محصول نهایی وجود دارد که باعث می‌شود ایده‌ای فوق‌العاده، نتیجه‌ای ناامیدکننده به همراه داشته باشد. متغیرهایی از قبیل اتکای بیش ‌از اندازه به بودجه، برنامه‌ریزی و عوامل، دخالت از سوی سرمایه‌گذاران و همین‌طور شانس.

ارائه‌ی ایده را می‌توان از منظری متفاوت نیز بررسی کرد؛ شخصی که صاحب ایده است، برای ارائه‌ آن ایده مبلغی دریافت نمی‌کند، اما کسی که ایده‌ای ندارد ممکن است برای شنیدن آن ایده مبلغی دریافت کند. اغلب آدم‌هایی که در جلسات ارائه‌ ایده شرکت می‌کنند، سابقه‌ای در خلق چیزی ندارند. هرگز چیزی را برای مخاطب ننوشته‌اند یا طراحی، اجرا و کارگردانی نکرده‌اند. با این ‌وجود این‌ها کسانی‌ هستند که شخص صاحب ایده را قضاوت می‌کنند در حالیکه احتمالاْ وی در تمامی این موارد تواناتر از آنها است.

 بسیاری از ایده‌ها هرگز مخاطبی پیدا نمی‌کنند، چون خریداران بالقوه آنها را نپذیرفته‌اند. پذیرفته شدن ایده نیز بدین معنا نیست که به‌ سرعت تولید آغاز خواهد شد. معمولاً مرحله‌ مقدماتی تولید وجود دارد که خریدار مبلغی اندک به خالق ایده می‌دهد تا پروژه را پیش ببرد. خریداران هیچ علاقه‌ای ندارند کار را جوری تغییر دهند که به موفقیت کیفی بیشتر آن کمک کند و از آنجایی‌که انیمیشن نیازمند سرمایه‌گذاری کلان است؛ آنها تنها تلاش می‌کنند تا میزان ریسک تجاری خود را کاهش و سودشان را افزایش دهند. معمولاً شباهت اثر به چیزی که پیش‌ از این نیز موفق بوده، تقلید به‌حساب می‌آید. خالقان اثر فکر می‌کنند که بیش از هر کس دیگری محق‌اند تا محتوا را شکل دهند؛ بالاخره آنها هستند که اثر را به وجود آورده‌اند. از سوی دیگر تجار هم که مالکیت اثر را به دست آورده و در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌خواهند کنترل اوضاع را در دست بگیرند.

حال این سؤال مطرح می‌شود که آیا ارائه‌ی ایده جنبه‌ی مثبتی هم دارد؟ بله،جلسه‌ی ارائه‌ ایده به شما فرصت می‌دهد تا با افراد توانمند و دانا در حوزه‌های کاری مختلف صنعت انیمیشن ملاقات کنید مادامی‌که جماعتی از نویسندگان و هنرمندانِ دیگر، خالق اثر را احاطه کرده‌اند، کمتر احتمال دارد که با تجار ارتباطی داشته باشد. گسترش شبکه‌ی ارتباطی همواره نکته‌ی مثبتی است، جلسه‌ی ارائه‌ی ایده منجر به فرصت‌های شغلی خواهد شد، اگر قادر باشید مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار دهید، حتی اگر ایده‌ای که مطرح می‌کنید را دوست نداشته باشند. برای خریداران و سرمایه‌گذاران و سفارش‌دهندگان هم همینطور است.